Ibnothai Forum
Reklama w TV czy to się opłaca? - Wersja do druku

+- Ibnothai Forum (http://ibnothaimeen.com)
+-- Dział: Marketing w biznesie (http://ibnothaimeen.com/forumdisplay.php?fid=30)
+--- Dział: Marketing ogólnokrajowy (http://ibnothaimeen.com/forumdisplay.php?fid=66)
+--- Wątek: Reklama w TV czy to się opłaca? (/showthread.php?tid=107)Reklama w TV czy to się opłaca? - pajka - 10-31-2016

Jestem właścicielem marki kosmetyków. Moja firma rozrasta się, za niedługo otwieramy nowa halę produkcyjną. Chcemy ruszyć teraz z mocnymi kampaniami marketingowymi. Już puszczają nas w lokalnych rozgłośniach radiowych, ale chcemy czegoś więcej. Interesują mnie komercyjne stacje telewizyjne jak Polsat czy TVN, ale pieniądze których żądają, nie ukrywam są ogromne. I moje pytanie brzmi - czy faktycznie reklamy w telewizji przekładają się na drastyczny wzrost sprzedaży jak to przedstawiają ludzie z TV? Jestem w stanie wyłożyć kasę, ale przekonam zarząd tylko jeśli będę mieć pewność, ze firma na tym zyska... Ktoś próbował? 


RE: Reklama w TV czy to się opłaca? - Grażyna Kiść - 11-22-2016

Akcja w telewizji będzie służyła raczej wzrostowi rozpoznawalności marki, jeśli pojawi się ona w TV to klienci odbiorą ją jako "mocną" i "bogatą" (nie koniecznie drogą. Faktycznie reklama w TV może zwiększyć zaufanie do marki. Jednak jak pokazują badania, najbardziej na wyniki sprzedażowe przekładają się działania w internecie i reklama outdoorowa. Choć w przypadku kosmetyków ta druga forma może być potraktowana raczej jako reklama wspierająca, podobnie zresztą jak radiowa. Może zamiast płacić za reklamę w TV warto zorganizować jakiś efektowny event, zaprosić media i w ten sposób zapewnić sobie telewizyjny rozgłos.