Ibnothai Forum
CSR z czym to się je? - Wersja do druku

+- Ibnothai Forum (http://ibnothaimeen.com)
+-- Dział: Marketing w biznesie (http://ibnothaimeen.com/forumdisplay.php?fid=30)
+--- Dział: Marketing koncernów międzynarodowych (http://ibnothaimeen.com/forumdisplay.php?fid=67)
+--- Wątek: CSR z czym to się je? (/showthread.php?tid=126)CSR z czym to się je? - KarmazynowaUl - 11-14-2016

Mój szef ostatnio uparcie chce być "odpowiedzialnym społecznie biznesmenem" i co jakiś czas wymyśla sobie nowe akcje CSR-owe. A to ratuje pandy w Chinach, a to oddaje stare komputery dla klubów seniora.

Szczerze to zastanawiam się jak to na prawdę działa, bo nie robi tego dla marketingu (nikomu o tym nie wspomina), ale tak naprawdę przejechał się do Chin na koszt firmy, a ostatnio pozbył problemu ze starymi komputerami, które zalegały na magazynie.
W tym drugim przypadku, to choć faktycznie komuś się może na coś to przyda (choć jest to nieco wątpliwe, mimo wszystko...)

Czy wszystkie akcje CRS-owe tak wyglądają? Znacie jakieś przykłady "prawdziwych" społecznie odpowiedzialnych biznesmenów?


RE: CSR z czym to się je? - ulahula - 12-12-2016

Generalnie CSR to powinna być pomoc potrzebującym z potrzeby serca. Z zasady nic za to nie masz i nie chwalisz się, tym że pomagasz. W ten sposób łatwo stwierdzić, czy jest to PR czy CSR. Jeśli firma robi coś dobrego, a potem się tym chwali to zwykły chwyt marketingowy. Jeśli robi coś dobrego, ale nie ogłasza się z tym na prawo i lewo to szybciej będzie to społecznie odpowiedzialny biznes Uśmiech


RE: CSR z czym to się je? - koniecinternetu - 01-19-2017

Nie wiem czy była to "prawdziwa" akcja CSR, ale akcja PZU "Kochasz? Powiedz stop wariatom drogowym" taka z niebieskim serduszkiem. W sumie PZU na tym chyba nic nie zyskało, a to była porządna kampania społeczna