Ibnothai Forum
Czy boicie się audytów - Wersja do druku

+- Ibnothai Forum (http://ibnothaimeen.com)
+-- Dział: Finanse w biznesie (http://ibnothaimeen.com/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Dział: Audyt finansowy (http://ibnothaimeen.com/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Wątek: Czy boicie się audytów (/showthread.php?tid=21)Czy boicie się audytów - szefwszystkichszefow - 10-06-2016

Ostatnio znajomy biznesmen wyjawił mi, że nieco boi się audyty finansowego w swojej firmie. Przez ostatni rok aż trzy razy wymieniał księgową i teraz nie wie, jakie nieprawidłowości mogą czaić się w papierach... Czy taki audyt, jeśli znalazłby uchybienia ma obowiązek przesłać informacje o ty do urzędu skarbowego? Czy tylko informuje właściciela o błędach i daje wskazówki jak je naprawić? Czy ktoś już tutaj przechodził taki audyt i mógłby podzielić się doświadczeniami?


RE: Czy boicie się audytów - Edmund1980 - 10-14-2016

Pański znajomy absolutnie nie musi obawiać się audytu. Audyt jest po to, by upewnić przedsiębiorcę, że firma jest prawidłowo zarządzana, a księgowość prowadzona zgodnie z prawem. Nawet jeśli natrafią na jakieś nieprawidłowości, zapewniam cię, że poinformują zarząd czy tam szefa, co więcej dadzą wskazówki jak naprawić istniejące usterki. 


RE: Czy boicie się audytów - Edmund Grzanka - 11-17-2016

Audyt to nie jest dopust Boży, tylko bardzo dobry pomysł, żeby przekonać się czy firma nam się opłaca. Nie ma czego się bać, to nie kontrola z urzędu skarbowego ;p


RE: Czy boicie się audytów - pan przemek - 11-28-2016

Zgadzam się z wcześniejszymi wypowiedziami, audyt to sposób by się poprawić Oczko


RE: Czy boicie się audytów - ula_9 - 11-30-2016

W mojej firmie powinni się bać audytów i to bardzo. Wszędzie jest taki burdel, że aż boli. A szefostwo udaje, że nie ma problemu.