Ibnothai Forum
Gdzie kończy się cytat i ninspracja - Wersja do druku

+- Ibnothai Forum (http://ibnothaimeen.com)
+-- Dział: Prawo w biznesie (http://ibnothaimeen.com/forumdisplay.php?fid=26)
+--- Dział: Prawo autorskie a prowadzenie biznesu (http://ibnothaimeen.com/forumdisplay.php?fid=40)
+--- Wątek: Gdzie kończy się cytat i ninspracja (/showthread.php?tid=23)Gdzie kończy się cytat i ninspracja - Martynka - 10-06-2016

Hej, chciałabym jasno dowiedzieć się, w którym momencie nie mamy już doczynienia z cytatem lub inspracją, a z plagiatem? Mam swój własny salon kosmetyczny i żeby robić modne paznokcie, chciałabym wzorowac się na znanych manikiurzystach z całego swiata. Jednak boję się, że ktoś posiądzi mnie o plagiatowanie ich pomysłów - co o tym myślicie? Dodam jeszcze tylko, że wg. prawa cytatu można korzystać z fragmentów czyjejś pracy bez informowania go o tym czy uiszczania środków pienięznych na jego koncie. Pozdrawiam  Uśmiech


RE: Gdzie kończy się cytat i ninspracja - sklepzoologiczny - 10-10-2016

Dzień dobry,


nie jestem specjalistą akurat tego tematu, jednakowoż nie wydaje mi się, aby przy robieniu paznokci można było popełnić plagiat... To, że inspirujesz się jakimiś znanymi manicurzystkami z całego świata, nie znaczy, że kradniesz ich dzieło. te rzeczy chyba nie dotyczą działu kosmetyki i fryzjerstwa, o ile nie jedziesz ze swoimi "dziełami" na zawody i nie próbujesz wygrać go przedstawiając czyjeś pomysły. Mam nadzieję, że pomogłem.


Pozdrawiam serdecznie.


RE: Gdzie kończy się cytat i ninspracja - roziu909 - 10-24-2016

Jeżeli wzór wykonasz 1:1 to jest to plagiat i koniec kropka. To, że ktoś zamieścił w sieci swoje dzieło albo nawet filmik jak to zrobić, nie oznacza jednoczesnego pozwolenia na kopiowanie.


RE: Gdzie kończy się cytat i ninspracja - KarmazynowaUl - 11-01-2016

ale z drugiej strony jeśli to była np. osoba z USA to tam obowiązuje inne prawo autorskie niż u nas. Jest jeszcze kwestia tego, czy dany wzór został jakoś zastrzeżony przez twórcę i pytanie czy np. jeśli efekt będzie ten sam, ale technika jakiej użyje do jego wykonania inna, to nadal będzie to plagiat?