Ibnothai Forum
Sklep z dobrej jaości ubraniami w małym mieście - Wersja do druku

+- Ibnothai Forum (http://ibnothaimeen.com)
+-- Dział: Biznes w II sektorze (http://ibnothaimeen.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Dział: Przemysł lekki (http://ibnothaimeen.com/forumdisplay.php?fid=77)
+--- Wątek: Sklep z dobrej jaości ubraniami w małym mieście (/showthread.php?tid=27)Sklep z dobrej jaości ubraniami w małym mieście - Martynka - 10-11-2016

Witam wszystkich,

szukam nowych pomysłów na biznes i pomyślałam o otwarciu niewielkiego butiku w moim miasteczku (50-60 tys. mieszkańców), ale nie z chińską taniochą, a z nieco bardziej luksusowymi ubraniami, dobrymi gatunkowo. Na start mam jakieś 40 tys. zł, co powinno straczyć na wynajem, towar i zatrudnienie ekspedientki. Jak myślicie, czy taki biznes ma dzisiaj rację bytu? Z mojego miasta jest dosyć daleko do najbliższej galerii handlowej, a wiele osób i tak jeździ, bo nie ma gdzie kupić "lepszych" ubarń. Stąd mój pomysł. Kto doradzi?


RE: Sklep z dobrej jaości ubraniami w małym mieście - pajka - 10-31-2016

Mnie się wydaje, ze to nie jest głupi pomysł, ale masz trochę za mało pieniędzy na start. No bo musisz pomyśleć, że sama nie dasz rady pracować w sklepie, ogarniać dostawy, wybierać te super ciuchy... Musisz od razu zatrudnić pracownika, nawet jeżeli złapiesz jakąś studentkę, to i tak trochę cie wyniesie jej wypłata. Najlepiej weź drugie tyle kredytu i rozkręć to na poważnie - zainwestuj w reklamę itp. 


RE: Sklep z dobrej jaości ubraniami w małym mieście - Edmund Grzanka - 11-17-2016

Według mnie podstawowe pytanie to: jakie są średnie zarobki w tym mieście. Jeśli ludzie zarabiają niewiele ponad średnią krajową, to nie będzie ich stać na takie ubrania i sklep splajtuje.