Ibnothai Forum
Czy rozdawanie ulotek ma sens? - Wersja do druku

+- Ibnothai Forum (http://ibnothaimeen.com)
+-- Dział: Marketing w biznesie (http://ibnothaimeen.com/forumdisplay.php?fid=30)
+--- Dział: Marketing małej firmy (http://ibnothaimeen.com/forumdisplay.php?fid=64)
+--- Wątek: Czy rozdawanie ulotek ma sens? (/showthread.php?tid=29)Czy rozdawanie ulotek ma sens? - pajka - 10-13-2016

Witam,


moja niewielka rodzinna firemka wpadła niestety w kłopoty finansowe z powodu odpływu klientów... Prowadzimy z żoną niewielką restaurację w średniej wielkości mieście (ok 80 tys. mieszkańców). Wszystko szło świetnie, dopóki w sąsiednim mieście nie otworzył się McDonald a zaraz po nim KFC. Niestety okazuje się, że ludzie wolą żreć g. niż przyzwoita domowa kuchnię, dobrej jakości. Stoję być może na krawędzi bankructwa, ale chciałbym jeszcze powalczyć. Jak myślicie czy drukowanie i rozdawanie ulotek ma sens? Powiedzmy, że każdy kto przyszedłby z ulotką otrzymałby 20% rabatu albo darmowy deser. Co myślicie drodzy biznesmeni? Czy ktoś próbował podobnych rozwiązań i poskutkowało?


RE: Czy rozdawanie ulotek ma sens? - morina - 10-21-2016

Moim zdaniem każdy sposób na pozyskanie zainteresowania klienta jest dobry. Poza tym wydrukowanie ulotek jest stosunkowo niedrogie, a inwestycja może się zwrócić. Pamiętaj tylko, żeby ulotka miała jakąś ciekawą formę graficzną, to wtedy na pewno zwrócą na nią uwagę. A propozycja darmowego deseru dla kawy brzmi smakowicieUśmiech


RE: Czy rozdawanie ulotek ma sens? - Adamiak - 10-28-2016

Jeśli ulotka będzie dobrze zaprojektowana - podkreśli cechy twojej restauracji w stosunku to jedzenia śmieciowego, będzie zawierać czytelne menu z cennikiem, to jak najbardziej jest sens. Ważna jest także dystrybucja - ulotka powinna trafić do skrzynki każdego mieszkania w pobliżu twojej restauracji.


RE: Czy rozdawanie ulotek ma sens? - KarmazynowaUl - 11-22-2016

Może też warto zaproponować klientom jakiś rabat jeśli przyjdą z daną ulotką do restauracji?