Ibnothai Forum
Powody, dla których inwestować w ziemię - Wersja do druku

+- Ibnothai Forum (http://ibnothaimeen.com)
+-- Dział: Inwestycje w biznesie (http://ibnothaimeen.com/forumdisplay.php?fid=28)
+--- Dział: Inwestycje w doba materialne (http://ibnothaimeen.com/forumdisplay.php?fid=54)
+--- Wątek: Powody, dla których inwestować w ziemię (/showthread.php?tid=35)Powody, dla których inwestować w ziemię - dziasikXYZ - 10-21-2016

Przyznam się, że już od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zainwestowaniem wolnych środków. Myślałam o akcjach na giełdzie, ale nie wiem czy to nie jest zbyt ryzykowne. Tak więc drogą eliminacji wymyśliłam, żeby kupić ziemię pod inwestycję. Grunty teraz podobno są w dobrej cenie i można na tym zarobić.

  1. Po pierwsze ziemia jest aktywem, którego wartość ciągle rośnie.
  2. Po drugie ziemia jest odporna na wszystkie zawirowania gospodarcze. Spadki na giełdach czy upadki banków w tym przypadku nie są zagrożeniem.
  3. Po trzecie zakup gruntu to bezpieczna inwestycja, zarówno pod kątem zyskowności jak i bezpieczeństwa środków finansowych.RE: Powody, dla których inwestować w ziemię - broooo - 10-24-2016

Masz rację, inwestycja w ziemię jest dobrą opcją. Ale podczas jej zakupu musisz wziąć kilka rzeczy pod uwagę. Po pierwsze dobrze jest zapoznać się z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Ponad to szukając takiego kawałka ziemi musisz sprawdzić czy działka jest uzbrojona, jak blisko jest dróg (najlepiej autostrad) i pod jakie inwestycje może być przeznaczona.


RE: Powody, dla których inwestować w ziemię - Edmund Grzanka - 11-17-2016

Co do zasady - zgadzam się, ale...

jeśli kupisz ziemię gdzieś na odludziu na Podkarpaciu czy Podlasiu (z całym szacunkiem dla tych województw) możesz mieć nie mały problem z jej zbyciem, bo niewiele jest osób zainteresowanych ziemią na tych terenach i może się okazać, że do interesu jeszcze dopłacisz.

poza tym trzeba pamiętać, że to zamrożenie środków finansowych czasem na długie dekady.