• Cougar

Cougar

• Lions

Lions

• Snowalker

Snowalker

• Howling

Howling

• Sunbathing

Sunbathing

Witaj w świecie biznesu

Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zalety Spółki Jawnej
Przez jakiś czas byłem udziałowcem tego typu spółki. Moim zdaniem jest to dobre rozwiązanie dla osób z niewielkim wkładem początkowym. W ogóle założenie tego typu spółki jest jedną z najtańszych chyba obecnie opcji (chodzi mi o wpis do KRS i tym podobne rzeczy). Nie trzeba też korzystać z notariusza, by przystąpić do takiej spółki - wystarczy zwykła umowa na piśmie, co tez oczywiście pozwoli na trochę oszczędności.

W praktyce zarządzanie taka spółką jest dosyć łatwe - nie trzeba prowadzić pełnej księgowości, przepisy nie są też szczególnie skomplikowane jeśli chodzi o prowadzenie jej spraw. W ogóle działając w tego typu spółce masz możliwość wyboru czy chcesz skorzystać lub zrezygnować ze zwolnienia z VAT. Jest też możliwość wyboru ryczałtu od przychodu ewidencjowanego. Opodatkowani sa wspólnicy, anie sama spółka, co czyni tę spółkę lepsza pod tym względem od spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Ogólnie polecam tego typu spółkę, jeśli tylko masz kompetentnych wspólników.

Życzę powodzenia w kwestii formalności, choć jak pisałem, załatwianie ich nie jest wcale jakoś szczególnie uciążliwe. 
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
Zalety Spółki Jawnej - przez szefwszystkichszefow - 10-10-2016, 10:55 AM
RE: Zalety Spółki Jawnej - przez sklepzoologiczny - 10-10-2016, 11:12 AM

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości